• Banner

  • Nowy

Odbłyśnik Adjust A Wings Enforcer Medium 86% / bez spreadera

Adjust A Wings 45566
Ocena 

Sprawdzony wysokiej jakości odbłyśnik marki Adjust A Wings który zapewni znakomite odbicie światła.

229,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Opis

ENFORCER to wariant odbłyśników w przystępnych cenach. Powierzchnia o refleksyjności wynoszącej około 86% i gwarantuje utrzymanie tych wartości na minimum 3 lata do 5 ale nie możemy w 100% zagwarantować.Modele dostępne do wyboru z Super-Spreader'em lub bez. W przystępnej cenie dostajesz odbłyśnik Adjust A Wings.

Dzięki elastycznej formie odbłyśnik ten, razem ze spreaderem, pozwala na uniknięcie powstawania „hot spotu” ( miejsca bardzo nagrzewającego się ) i równomierne rozprowadzenie światła na całej powierzchni uprawy.

Odbłyśnik Adjust-a-Wings Enforcer Medium produkowany jest z  "anodowanego aluminium", dzięki czemu nadaje się nawet do kilku sezonowego użycia.

Instalacja i ustawienie są niezwykle ważne, aby w pełni wykorzystać potencjał tego narzędzia. Zarówno pozycja reflektora, jak i zasięg odgrywają dużą rolę i muszą być stale dopasowywane w zależności od wielkości roślin. Dlatego w kolejnych akapitach przedstawimy w kilku słowach najważniejsze parametry niezbędne do skutecznego zastosowania.

Zestaw zawiera:

Dwa skrzydła po 55 x 38 cm każde, gniazdo żarówki E40 do HPS i MH, oraz wszystkie niezbędne linki i akcesoria do mocowania gniazda, kabla oraz do podwieszenia lampy

Dane techniczne:

  • Rozmiar odbłyśnika Medium: 55 x 55-60  cm.

Wykonanie: 

Odbłyśnik WING zaprojektowany i opatentowany w Australii, znany na całym świecie, wykonany z  anodowanego aluminium.

W porównaniu do tradycyjnych odbłyśników:

Zwiększona powierzchnia naświetlania powoduje wzrost plonów i oszczędność energii elektrycznej.
Dzięki konstrukcji odbłyśnika WINGS w połączeniu z Super-Spreaderem redukcja szkodliwego ciepła z lampy HPS i MH pozwala zbliżyć światło do 44% bliżej rośliny.
Regulacja rozpiętości skrzydeł pozwala naśladować pory roku.

Właściwe użycie:

Na początku fazy wegetatywnej odbłyśnik wieszany jest względnie wysoko nad roślinami ( 45 cm ze spreaderem, 60 cm bez spreadera przy HPS 600 W ). Rozpiętość skrzydeł ustawiona jest w pozycji „wąsko”. W ten sposób symulowane są warunki wiosenne.

W początkowej fazie wzrostu, tzn. gdy rośliny zaczynają kwitnąć i wyciągać się ( stretching ), ustawiamy rozpiętość odbłyśnika w pozycji „szeroko”. Odstęp reflektora od rośliny zmniejszamy stopniowo do 45 cm ( bez spreadera ) lub 30 cm ( ze spreaderem ). Cieplejsze powietrze, bardziej intensywne światło symuluje warunki letnie. Gdy kończy się już wzrost, a kwiaty lub owoce robią się większe i zaczynają mocniej pachnieć, stopniowo podnosimy reflektor i znów ustawiamy rozpiętość w pozycji „wąsko”. Ostateczna odległość wynosi 45 cm z i 75 cm bez spreadera ( dla HPS 600 W ). W ten sposób symulowane są warunki jesienne, pobudzające produkcję hormonów i tym samym tworzenie się dorodnych, bogatych kwiatów lub owoców.

Uwaga!

W przypadku nie używania spreadera należy zachować ostrożność, jeśli chodzi o cytowane powyżej dane dotyczące odstępu. Dane naszego australijskiego kolegi odnoszą się do minimalnego odstępu. W przypadku nie używania spreadera należy na początku dodać do sugerowanych odległości jeszcze 5 - 10 cm jako „bufor bezpieczeństwa”. Jeśli nie pojawią się żadne oznaki przypalenia, można zmniejszyć odstęp do podanych wartości.

Pozycja spreadera i żarówki.

Spreader zapobiega powstawaniu nawet najmniejszego hot spotu i sprawia, że cała powierzchnia oświetlona jest równomiernie. Żeby w pełni wykorzystać potencjał „Skrzydeł”, spreader jest niezbędny. Również tutaj należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Tarcza ochronna montowana jest 2 - 5 mm pod żarówką i wygięta w ten sposób, aby znajdowała się dokładnie równolegle do odbłyśnika. Można również zmienić sam dystans od reflektora do żarówki, dzięki temu możliwe jest optymalne oświetlenie upraw o różnych wymiarach.

W przypadku namiotu o wymiarach 80 x 130 cm żarówka umieszczana jest bliżej odbłyśnika, aby światło nie uciekało po bokach. Przy boksie o wymiarach 100 x 100 cm, można zwiększyć trochę tę odległość, tak, że lampa świeci bardziej na szerokość.

Prostą regułą jest tutaj: światło powinno po bokach sięgać tak wysoko, jak wysoko sięgają czubki roślin tam rosnących. Mały odstęp jest przyczyną dobrego funkcjonowania odbłyśnika, gdyż im więcej światła mogą przyjąć rośliny, tym więcej substancji odżywczych mogą wchłonąć ( oraz wytworzyć więcej kwiatów lub owoców ).

Kto używa Winga, z pewnością zaobserwuje, że zapotrzebowanie na minerały oraz odległość rośliny od reflektora są ściśle ze sobą związane. W fazach, kiedy dystans jest najmniejszy, wyraźnie zwiększa się zapotrzebowanie na nawóz, wraz z oddaleniem – spada.

Praca z Adjust-a-Wings jest kwestią doświadczenia, jak wszystko w przypadku uprawy w pomieszczeniu

Szczegóły produktu
Adjust A Wings 45566
1 Przedmiot
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Odbłyśnik Adjust A Wings Enforcer Medium 86% / bez spreadera

Odbłyśnik Adjust A Wings Enforcer Medium 86% / bez spreadera

Sprawdzony wysokiej jakości odbłyśnik marki Adjust A Wings który zapewni znakomite odbicie światła.

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Indeks: Prima Klima 01122

Marka: Prima Klima

COOL TUBE fi 125mm 38/48cm

Recenzje: 0

Często podczas uprawy roślin hodowcy mają problemy ze zbyt wysoką temperaturą. Aby rozwiązać problem producenci stworzyli specjalne odbłyśniki wentylowane typu COOL TUBE.

Cena 149,15 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Śledź nas na Facebooku